Chcete více radosti, spokojenost a úspěch? 4 přímé cesty pro vás

Jsme to jenom MY, kdo třímá ve svých rukou svou budoucnost. Přesto se mnoho z nás ráno budí s náznakem nulové radosti či dokonce deprese – žádný úspěch na dohled. Nový den pro nás přináší pouze trápení. Budoucnost vidíme bledě a topíme se v otázkách minulosti. Co nám schází? Jak mít větší radost ze života a spokojenost už dnes? 

“Největší štěstí tkví v cestě ke štěstí.” – Renard

Spokojenost a radost je nedílnou součástí našeho bytí. Vždy tam bylo, je a bude. Dokáže být velkým hnacím motorem k cíli. Máte tajnou zbraň, kterou stačí použít. Pro skeptiky: Každý z nás má všechny potřebné předpoklady. Chce to jen používat ty správné prostředky. Připravili jsme pro vás 4 věděcky a praxí ověřené cesty k cíli, které můžete prověřit právě teď.

1. Zastavte se

Ano, zastavte. Nemyslete na to, co bylo, ani na to, co bude. Doporučejeme vám se zamyslet nad tím co máme teď. Například já v tom mám jasno. Mám skvělou mladší sestru. Od narození má vrozenou vadu. Je autistka. I když nestandartním způsobem, vždy mi ukáže lásku, kterou ke mě cítí. Jen pomyšlení na to, že pro ni něco znamenám, mi dodává sílu do dalšího dne!

Nemusí to být ale jen sourozenec, rodič, přítelkyně. Co třeba domácí mazlíček? Jak ten se brzy pro nás stane samozřejmostí. A přitom třeba pes vždy věrně vítá svého pána, když se vrací domů. Nikdy ho to neomrzí. Zkusme zapátrat i po těchto maličkostech. Každá z nich vyloudí na tváři jeden malý úsměv. Z malých se stanou velké a pak je den hned lepší.

2. Chovejte se láskyplně

V roce 2007 proběhl na Arizonské státní univerzitě unikátní výzkum. Kory Floyd a jeho kolegové zkoumali navýšení spokojenosti u člověka za pomoci psaného slova. Změny se projevily brzy. Již za pouhých dvacet minut vykazovali dobrovolníci značný nárůst radosti a snížení stresu.

Vyzkoušejte tedy dát vědět těm, které máte rádi, co pro vás znamenají. Ne, není to hloupost! Napište třeba láskyplný dopis své drahé polovičce. Zavolejte svému věrnému příteli a poděkujte mu za to, že stojí při vás. Jedná se o velmi jednoduchý nástroj. Uděláte druhou osobu šťastnější a spokojenější. A podle 3. Newtonova zákona budete šťastnější a spokojenější i vy.

3. Veďte si deník

Někdy dny bývají těžké. To je pochopitelné. Nikdo se jim nevyhne. Překvapivě, deník je ten pravý lék na vaše niterné pocity a myšlenky. Při psaní je potřeba být co nejkreativnější. Tvoříte si strukturu a zkoumáte hlavní myšlenky příběhu.

Díky tomu mnohdy přehodnotíte vážnost situace a lépe promyslíte, jak se vším naložíte. Často se pak stane, že nad různými problémy jen mávnete rukou a s úsměvem půjdete dál. Je však zapotřebí dokázat se podívat z odstupu.

4. Kupujte si zážitky, ne věci

Když už nakupovat, tak raději zážitky. Zážitky jsou s námi napořád. Je zákonitě dané, že si z nich pamatujeme to dobré. Na rozdíl od zážitků věci zanedlouho poztrácíme nebo nám je někdo dokonce může vzít. A často po hodině nebo po dni už pro nás daná věc navíc nemá takový význam. Klidně se zeptejte sami sebe. Vzpomínáte raději na své první auto, anebo na všechny zážitky spojené s ním?

Tyto cesty se mohou zdát i triviální. Jedná se o další důkaz, že v jednoduchosti je síla. První krok, ale vždy bude jenom na vás. Tak jak to vidíte a co nyní uděláte pro svou radost a spokojenost? Udělejte si ZDARMA  Test smyslových center mozku >>  a již do 5 minut získáte výsledky do vašeho emailu.